''ÖYLE DEDİĞİNİ DUYSAM, ONU TRENDEN İNDİRİRDİM''

  • 28 Mar 2019

BAŞKKAN ŞAHİN TRENDE YAŞANAN TALİHSİZ OLAY İÇİN ÇOK NET BİR DEMEÇ VERDİ;

Gaziantep'te Gaziray Banliyö Hattı”nın test sürüşü sırasında yaşanan talihsiz olayla ilgili Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan'a konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 'Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar' diyen Milletvekili Ahmet Uzer'i kasederek, ''Öyle dediğini duysam onu trenden indirim'' dedi.
HAKAN KONUYU KÖŞESİNE TAŞIDI
Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile konu hakkndaki söyleşisini köşesine taşıdı.
İşte Ahmet Hakan’ın Fatma Şahin’in ağzından aktardıkları;
Gaziantep’te “Gaziray Banliyö Hattı”nın test sürüşü yapılıyor. Başkan Fatma Şahin ve beraberindekiler trendeler! Herkes gururlu, herkes mutlu... Ancak o sırada trendeki heyetin içinde yer alan AK Parti milletvekili Ahmet Uzer, dışarıdan trenin geçişini izleyen vatandaşlar için “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” diyor.
Fatma Şahin’le buluştum.
Bu olayı hatırlattım.
Ve bu konuda ne düşündüğünü sordum.
Fatma Şahin’in söyledikleri şunlar:
- DENSİZLİK:
O söz için söylenecek şey belli... Bu tam bir münasebetsizliktir. Densizlik, hadsizlik. Olacak şey değil. Hiçbir biçimde mazur görmem, göremem. Bunun mazur görülecek, izah edilecek hiçbir tarafı yok. Biz “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışından geliyoruz. “Yaratılanı severiz yaratandan ötürü” diyoruz. Bizim anlayışımızla asla örtüşmeyen son derece terbiyesiz bir laf bu.
- DUYMADIM:
Türkiye’nin en büyük metro projesini tamamlamışız, test sürüşü yapıyoruz. Coşkuluyuz, heyecanlıyız. Raylar değişiyor, tren düdükleri ötüyor, gürültülü bir ortam var. O ortamda ben öyle bir söz söylendiğini duymadım. Eğer duysaydım, onu söyleyene en büyük tepkiyi ben gösterirdim. Onu söyleyeni, kimliğine, pozisyonuna, makamına falan bakmadan o anda trenden indirirdim. “İn aşağı” derdim. En büyük tepkiyi ben gösterirdim.
- İFTİRA:
Güya ben o sözü duymuşum ve gülmüşüm... Bundan daha büyük iftira olmaz. Bunu kendime yapılmış en büyük hakaret kabul ederim. Ben böyle bir söz karşısında gülecek ahlakta, tıynette, karakterde bir insan değilim. Ben milletime, halkıma, hemşerilerime böyle densiz bir laf edene asla gülmem. Ne gülmesi! En büyük tepkiyi gösteririm. Milletim, halkım, hemşerilerim benim kırmızı çizgimdir.Onlara edilen lafı, kendime edilmiş sayarım.

Yotum Yap


Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz