GİRİŞİMCİ KADINLARA FIRSAT VERECEĞİZ

  • 10 Mar 2019

İYİ Parti Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bayanlara yazma hediye etti

İYİ Parti Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin, girişimci kadınların üretimin içerisine yer alabilmesi için ‘Girişimci Kadınlar Merkezi Projesi’ni hayata geçireceklerini söyledi.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Şehitkamil ilçesindeki çalışan kadınları ziyaret ederek eşarp hediye eden Öztekin, ‘’Kendi içini kurmak isteyen kadınlarımıza her türlü desteği vereceğiz’’ dedi.

‘’KADINLAR MECLİSİNİ KURACAĞIZ’’

Belediyenin birçok biriminde kadınların yeterli görevi alamadığını ve belediye meclislerinde de erkek egemen bir anlayışın devam ettiğini dile getiren Öztekin, ‘’Göreve geldiğimizde ilçemizdeki kadınların sorunlarına etkin çözümler üretebilmek için ‘’Kadınlar Meclisini’’ kuracağız. Burada hem girişimci kadınlara fırsat tanınacak hem de sosyal sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz. Kadınlarımız hayallerini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşayacaktır’’ dedi.

‘’ÜCRETSİZ KREŞLER ÇALIŞAN KADINLARA İYİ GELECEK’’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Şehitkamil ilçesindeki çalışan kadınları ziyaret ederek görüş alış-verişi yaptığını dile getiren Öztekin, ‘’Kadınlarımızda artık değişim istiyor. Projelerimiz kadınlarımıza da iyi gelecek. Kadınlarımızın en büyük şikayeti kreş sıkıntısı. Bu sorunu da çözeceğiz. :alışan kadınlarımız aldıkları maaşın yarısını kreşlere ödüyor. Biz ücretsiz kreşlerle ev ekonomisine de direk dokunacağız’’ diye konuştu.

 

 

 

 

 
 
 
 
 

Yotum Yap


Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz