DSP Genel Başkanı kumpaslara sahip çıktı

  • 08 Mar 2019

DSP'nin Genel Başkanı Önder Aksakal, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalarla tepki çekti.
Aydınlık'tan Ercan Küçük'ün haberine göre, FETÖ'yü nasıl değerlendirdikleri sorusuna yanıt veren Aksakal, FETÖ kumpası Ergenekon operasyonlarında hedef alınan vatansever aydınları ve Türk ordusunu Amerikancı ilan etti.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, vatansever aydınlarla,Türk Ordusunun hedef alındığı Ergenekon kumpasının bir merkezin kendi içindeki iktidar savaşı olduğunu savundu. TSK'da "General olmak için ABD'den liyakat almak gerekir" diyen Aksakal şunları söyledi:

ERGENEKON KUMPASLARINA SAHİP ÇIKTI

"Türkiye bir Ergenekon süreci yaşadı. Ergenekon süreciyle FETÖ sürecini bir merkezin kendi içindeki iktidar savaşı olarak görüyorum. Ergenekon yapılanması Türkiye için bir vakadır, FETÖ yapılanması ayrı bir vakadır. Bunu bir bilek güreşi olarak değerlendirin. Bu iki grup aynı yapı içerisindeki iki grup. Ergenekoncular da FETÖ'cüler de aynı merkezden yönetiliyor. Hepsini Amerika yönetiyor. Ergenekoncular da Amerikancı, Fetöcüler de Amerikancı. Türkiye'de Genelkurmay Başkanı olabilmek için bir kere Amerika'ya gidip liyakat nişanını takmak gerekiyor. General olmak için de. Bu bugün hâlâ geçerli. Bu derin yapı içerisindeki kavga, iktidar mücadelesi bugün Türkiye'yi bu noktalara getirdi."

'ERGENEKON TSK'NIN OMURGASINI YARALADI'

Önder Aksakal'ın açıklamalarını sorduğumuz DSP Eski Genel Başkanlarından ve 57. hükümet döneminde Devlet Bakanlığı yapan Zeki Sezer, Ergenekon diye birşeyin olmadığının mahkeme kararlarıyla ortaya çıktığını belirtti. Genel Başkan Aksakal'a cevap vermek istemediğini belirten Sezer, şunları söyledi:

"Ben onun açıklamalarını değerlendirmeyeyim. Genel Başkana cevap vermeyeyim. O benim işim değil. Ama şunu biliyorum: Bir dönem Ergenekon denen şeyi FETÖ'cülerin bugün Türkiye'yi yönetenlerle de birlikte tezgahladıkları mahkeme kararlarıyla ortaya çıktı. FETÖ konusuna gelince o gün Türkiye'yi yönetenlerin ne istedilerse vererek büyüttüğü bir olguydu. Ergenekon diyerek TSK'nın omurgası o gün yaralandı, zedelendi. Büyük sıkıntı oldu. Kozmik odalara girildi. Türkiye'ye yazık edildi. İşte şimdi geldiğimiz nokta ortada. Sayın Genel Başkan neye dayanarak böyle dedi bilemiyorum."

Yotum Yap


Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz