BAŞKAN ADAYINDAN ERKEK SIĞINMA EVİ PROJESİ

  • 19 Mar 2019

Gaziantep Şehitkamil ilçesi İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin sıra dışı bir projeyle seçmen karşısına çıktı. Aile birliğinin korunması ve rehberlik hizmeti verilmesi için olaya çok yönlü bakılması gerektiğini dile getiren Öztekin, Kadın Sığınma Evleri'nin yanı sıra Erkek sığınma Evleri'nin de büyük bir ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
''AİLE BAĞLARINI KOPARMAYACAĞIZ''
Belediyeciliğin sadece yol, kaldırım, imar ve temizlikten ibaret olmadığına dikkat çeken Öztekin, ''Bilindiği gibi nüfusu 100 binin üzerinde olan ilçelerde Kadın Sığınma Evi yapılması gerekiyor. Ancak Gaziantep'te ne Şahitkamil ne de Şahinbey ilçesinde Kadın Sığınma Evi yok. Biz hem belediyenin asli görevi olan Kadın Sığınma Evi'ni kuracağız hemde ilaveten son düzenlemelerle evden uzaklaştırma cezası verilen erkekler içinde Erkek Sığınma Evi Projesini hayata geçireceğiz. Gaziantep'i sosyal belediyeceilikle tanıştıracağız'' diye konuştu.
SIĞINMA EVLERİ NASIL HİZMET VERECEK
Orojenin içeriğine de değinen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin şuhnları söyledi: ''Kadınlarımız bu sığınma evinde çocukları ile kalacaklar. Çocukların eğitimleri ve gelişmeleri düzenli takip edilecek. Yine evden uzaklaştırılan ve çeşitli nedenlerle sokakta yaşayan erkeklerimizde erkek sığınma evinde geçici sürelerle yaşayabilecekler. Bu merkezlerde kuracağımız rehberlik masalarıyla aile bireylerine danışmanlık hizmeti verilecektir.''
Öztekin, sığınma evlerinin tamamen ücretsiz olacağını ve bu projenin aile bağlarının koparılmaması adına önemli bir görev üstleneceğini de sözlerine ekledi.

Yotum Yap


Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz