ARIKAN: SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERE İMZA ATTIK

  • 31 Oca 2020

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şubesi Başkanı İslim Arıkan, görev süresi boyunca sürdürülebilir projeler hayata geçirmeye büyük özen gösterdiklerini söyledi.

ARIKAN: SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELERE İMZA ATTIK

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şubesi Başkanı İslim Arıkan, görev süresi boyunca sürdürülebilir projeler hayata geçirmeye büyük özen gösterdiklerini ve bunu yanı sıra adil bir yönetim anlayışıyla eğitim, istihdam ve proje bazında hedefledikleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Her alanda çıtayı daha da yükseltmek için gelşien çağa uygun adımlar attıklarını dile getiren Arıkan, Olağan Genel Kurulun 29 Şubat-1 Mart tarihinde yapılacağını belirtti.

‘’EĞİTİM İLK ÖNCELİĞİMİZ OLDU’’

İki yıllık süreçte mesleki, sosyal, kültürel ve teknik alanlarda birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Arıkan, “Şubemizde 38 eğitim gerçekleştirdik, bu eğitimlere 901 Üyemiz katıldı. Sektörün önde gelen temsilcileri ile birlikte 21 adet seminer düzenledik. 1.246  Üyemiz katıldı. Günün gereklerine uygun dijital festival havasında geçen yoğun katılımlı etkinlikler gerçekleştirdik. Teknik, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Birleştirir” düşüncesi ile birçok sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimize yaklaşık 2000 kişi tarafından katılım sağlandı” dedi.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLADIK

İstihdama büyük önem verdiklerini, yeni Mezun üyelerin iş bulmalarına yardımcı olmak üzere Şubeye gelen iş ilanlarını ilgili üyelere yönlendirdiklerini belirten Arıkan, “2 yıllık süreç içerisinde; 51 Üyemiz bu vesile ile işe başladı. İstihdam sorununu çok önemsiyoruz. Her ne kadar istihdam Ülkemizin genel bir sorunu olsa da, Şubemiz, meslektaşlarımıza istihdam alanları açılması için her türlü çabayı göstermektedir. Üyelerimiz arasında hep adil olduk, tüm etkinliklerimiz bütün üyelerimize açık şekilde yapıldı. Önerisi olan tüm meslektaşlarımızı dinledik, değerlendirdik, gerekli girişimleri yaptık. Üretim yapan, enerji verimliliğine katkı sağlayan  üyelerimizin çalışmalarını kamuoyuna duyurduk.” dedi.

TÜM SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLDUK

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğunun bölgemizde uygulanmasını yaygınlaştırmak için bu dönem de, Şube ve Temsilcilik Sınırları içerisinde bulunan Dağıtım şirketleri ve OSB’lerle birçok kez, biraya geldiklerini belirten Arıkan, “YG İşletme Sorumluluğu sayılarındaki artışlar, işletmelerin duyarlılığı, bize çabamızın olumlu sonuçlarını göstermiştir. Genel Merkez YK ve Şube Başkanımızın katılımları ile, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na YG İşletme Sorumluluğu konusunda rapor sunuldu, tüm Türkiye’de uygulama birlikteliği oluşması için süreçte Şubemiz etkin rol almaktadır. Her alanda,  enerji yönetimi  ve dijital sektörün önem kazandığı bu süreçte, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, işletmelerde  meslek alanlarımıza ilişkin kadro sayılarının arttırılması talepleri iletilmiştir” diye konuştu.

ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRDİK

Arıkan diğer bazı hizmetleriyle ilgili de şunları söyledi:”Şubemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu olarak, Ankara’da İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürünü ziyaret ederek, Yapı Denetim Sistemi gibi, OSGB havuzu oluşturulması, SGK matrahındaki işsizlik fonu gibi, zorunlu firmalara iş güvenliği fonunun eklenmesinin  sağlanabilmesi, Yapılarda Şantiye Şefi için, İSG uzmanlık belgesinin istenmesi gibi önerilerde bulunmuştur. Mühendislikte yüksek  kontenjan artışları,  baraj sınırları  için  Şubemizin YÖK girişimleri olmuştur. Bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir. Şubemiz ve Gaziantep Ticaret Odamız işbirliği ile Enerjimiz Güneş Olsun Sloganı ile Güneydoğu Enerji Forumu-GEF 2019 gerçekleşti. Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, EMO Gaziantep Şubemiz terasına 3 kW çatı GES müracaatı yaptık” şeklinde konuştu.  

Yotum Yap


Resime tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz